• baner_strona_1.jpg
  • baner_strona_2.jpg
  • baner_strona_3.jpg
  • baner_strona_4.jpg
 

Kwiaty w twoim domu – Dendrobium

dendrobium 2Storczyki z rodziny Dendrobium to jedna z najbardziej cenionych storczyków.Cechuje je imponujące bogactwo barw i kształtów kwiatów.

 

Decydując się na zakup storczyka z tej rodziny która obejmuje około 1000 gatunków należy wiedzieć którą odmianę kupujemy by poznać jego wymagania. Bez tej wiedzy pielęgnacja może okazać się bardzo trudna. Cechą charakterystyczną tej rośliny są wrzecionowate pseudobulwy z naprzemianlegle ułożonymi liśćmi oraz krótkimi ale za to licznymi łodygami kwiatowymi.

 

Jak każdy storczyk Dendrobium lubi stanowiska jasne o rozproszonym świetle i dużej wilgotności powierza. Warto zainwestować więc w zwilżacz powietrza ustawiając go blisko rośliny. Należy pamiętać by latem roślinę osłonić przed palącym słońcem. W przypadku tego storczyka wskazane jest codzienne jego zraszanie. Ze względu na swoje wymagania można umieszczać go w dobrze oświetlonej łazience.

 

Storczyka przesadzamy co 2 – 3 lata w okresie wiosny do pojemników nieznacznie większych od poprzednich. W okresie wiosny i lata należy kwiaty obficiej nawozić rozpuszczając nawóz w dwu lub czterokrotnie większej ilości wody, natomiast jesienią i zimą przy ograniczonym podlewaniu roślin się nie nawozi.

 

Najbardziej znane gatunki: Dendrobium Nobile, Dendrobium Phalaenopsis, Dendrobium Aphyllum, Dendrobium Chrysotoxum, Dendrobium Infundibulum.

 

 

Copyright 2012 Deco Flores. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www