• baner_strona_1.jpg
  • baner_strona_2.jpg
  • baner_strona_3.jpg
  • baner_strona_4.jpg
 

Kwiaty w twoim domu – Cambria

Wśród bogatej rodziny storczyków możemy spotkać bardzo ciekawy okaz jakim storczyk Cambria, który zachwyca urodą licznych, wielobarwnych kwiatów i gęstych, długich, zielonych liści.

 

Jeśli zapewnimy tym rośliną odpowiednią pielęgnację, odwzajemnią się nam systematycznymi obfitymi kwitnięciami. Najczęściej odmiana ta kwitnie częściej niż raz w roku ale kwiaty nigdy nie zawiązują się na tych samych pędach dlatego trzeba je usunąć wycinając je u podstawy po zakończeniu kwitnienia.

 

Podlewanie

Wskazówką do podlewania mogą okazać się liście. Jeśli są pomarszczone to znak , że trzeba storczyka podlać. W przypadku storczyków Cambria najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie doniczki z rośliną na ok pół godziny w pojemnik z wodą. Po tym czasie należy dokładnie odsączenie z nadmiaru wody. Należy zwrócić uwagę by zmienia między podlewaniami była przeschnięta. Zazwyczaj podlewanie powtarzamy co 7-10 dni.

 

Wilgotność

Storczyki Cambria możemy z rana spryskać wodą ale ważne by liści obeschły przez nocą. Nie należy tego robić zimą bo może to doprowadzić do gnicia. Należy też zrezygnować z tej czynności jeśli do dyspozycji mamy zamiast deszczówki lub wody destylowanej, tylko wodę z kranu ponieważ może ona powodować szkodliwe gromadzenie się kamienia w kątach liści.

 

Temperatura

Cambria lubi zróżnicowaną temperaturę, która w ciągu dnia powinna wynosić od 20 do nawet 30 stopni w nocy od 16 do 20 stopni.

Należy uważać aby nie przegrzać i nie przeziębić Cambri, gdyż jedna i druga sytuacja może doprowadzić do uśmiercenia storczyka. Należy zwrócić szczególną uwagę przy zimowym wietrzeniu mieszkania by nie spowodować u rośliny szoku termicznego. Latem nie stawiamy storczyka bezpośrednio na działanie promieni słonecznych.

 

Przesadzanie

Roślinę przesadzamy co 2. Jeśli do podlewania używamy wody dość twardej, należy przesadzać co roku. Rośliny te lubią rosnąć w ciaśniejszych pojemnikach dlatego też doniczka nie powinna być zbyt duża. Używamy ziemi typowej dla storczyków czyli lekkiej i przepuszczalnej składającej się z kory, torfu i perlitu.

 

Nawożenie

Storczyki systematycznie nawozimy w okresie wegetacji za pomocą specjalnych mieszanek przeznaczonych dla storczyków.

 

 

Copyright 2012 Deco Flores. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www