• baner_strona_1.jpg
  • baner_strona_2.jpg
  • baner_strona_3.jpg
  • baner_strona_4.jpg
 

Kwiaty w twoim domu – Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to roślina, która korzystnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ ma właściwości oczyszczające powietrze, z którego wychwytuje toksyczne substancje lotne takie jak np. aceton, benzen czy alkohol. Ze względu na swoje właściwości może być umieszczona w sypialni.

Stanowisko

W naturalnych warunkach skrzydłokwiat zajmuje najniższe piętro, gdzie nie dochodzi za wiele światła dlatego też roślina będzie cieszyć nam oko jeśli w mieszkaniu ustawimy ją w półcieniu gdzie światło jest rozproszone.

Podlewanie i gleba

Ziemia powinna być luźna z domieszką torfu i piasku. Podłoże powinno być stale wilgotne dlatego latem nawadniamy 2 - 5 razy tygodniowo, zimą 1-2 razy na tydzień. Powietrze powinno być wilgotne więc należy ją zraszać oraz od czasu do czasu przetrzeć zakurzone liście wilgotną ściereczką. Raz na jakiś czas można roślinę wstawić do miski z wodą.

Liście i kwiatostany, które usychają ucinamy tuż przy podstawie.

Temperatura

W okresie letnim temperatura powinna wynosić ok 20 stopni C, lecz zimą nie powinna przekraczać 19 stopni.

Przesadzanie

Najlepszą porą na przesadzanie skrzydłokwiatu jest wiosna. Wtedy również możemy roślinę rozmnożyć przez podział kłączy. Nowa doniczka powinna być nieco większa niż ta w której roślina rosła do tej pory.

Uwagi

Przy uprawie tej rośliny należy zwrócić uwagę by nie miała ona przeciągów i nie była przesuszana – oznaką tego są smętnie zwisające liście. Jeśli nasze liście bledną i żółkną oznacza to nadmierne nasłonecznienie. Jeśli roślina nie wypuszcza kwiatów należy roślinę odżywić nawozem płynnym.

Jeśli zauważymy na naszej roślinie szkodniki: pędziorki lub mszyce należy jak najszybciej spryskać ją preparatami przeznaczonymi do zwalczania tych szkodników oraz odizolować od reszty roślin.

 

Copyright 2012 Deco Flores. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www